Mikhail Youzhny: τη ζωή, την καριέρα, φωτογραφίες

Youzhny Μιχαήλ Μιχάιλοβιτς - η Ρωσίδα τενίστρια, δύο φορές νικητής του Κυπέλλου Ντέιβις. Αθλητισμός ειδικοί λένε ότι ο παίκτης έχει ένα μοναδικό backhand, το οποίο είναι ένα πρωτότυπο τρόπο εκτελούνται μόνο ένα δεξί χέρι. Μ Νότια - μια πολύ συναισθηματική παίκτη. Σε μια από τις μάχες ενάντια Nicolas Almagro οι θεατές μπορούσαν να δουν πώς οι Ρώσοι από θυμό έσπασε τη ρακέτα του στο κεφάλι του, το οποίο, όμως, τον βοήθησε να αλλάξει την πορεία της συνεδρίασης.

Τα πρώτα χρόνια

Μόλις λίγο Μίσα ήταν έξι χρονών, πήρε την ρακέτα του και δεν ήθελε να το απελευθερώσει. Από νεαρή ηλικία μέχρι σήμερα Michael προπονητή ένα και το αυτό πρόσωπο - Μπόρις Sobkin.

Νότια πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στο κατώτερο τουρνουά. Το 1999, ακόμη φτάσει στον τελικό του Australian Open. Αλλά στην τελική αναμέτρηση ηττήθηκε από τον Δανό Κρίστιαν Pless. Μέσα από την επιμονή και σκληρή δουλειά, η Ρωσική τενίστας μπήκε στο top 20 juniors και άρχισε να εκτελεί σε επαγγελματικό επίπεδο. Το φθινόπωρο του 1999, ο Mikhail Youzhny κέρδισε τον πρώτο τελικό του σε μικρότερα τουρνουά και στο Κύπελλο του Κρεμλίνου καταφέρνει να μπει στο κυρίως ταμπλό.

Ρώσοι, όπως και τα ψίχουλα, να βελτιώσουν τις δεξιότητές τους. Πρώτα κερδίζει μάχες για να αμφισβητίες, και στη συνέχεια - και σε μεγάλα τουρνουά. τενίστας Μιχαήλ Γιούζνι έγινε μια πραγματική ανακάλυψη του Κυπέλλου Davis το 2000, και λίγο αργότερα, χωρίς να μην χάσουν ένα ενιαίο σύνολο, έφτασε στον τελικό του τουρνουά ATP στο Χερβούργο, όπου, δυστυχώς, χωρίς μια ευκαιρία έχασε από τον Julien Butte.

Career Development

Στις αρχές της δεκαετίας του 2000, Μ Νότια έχει εκτελεστεί με συνέπεια σε μια σειρά τουρνουά Grand Slam, που διέρχεται από δύο ή τρεις γύρους στο κυρίως ταμπλό. Ρωσική τενίστας έχει περπατήσει σε μια νέα φάση για τον εαυτό του και έκανε το ντεμπούτο του στη σειρά Masters, κερδίζοντας αρκετούς ισχυρούς ανταγωνιστές στο τουρνουά του Μόντε Κάρλο.

Αγία Πετρούπολη Κύπελλο ήταν ένα άλλο τουρνουά, η τελική εκ των οποίων χτύπησε τον Mikhail Youzhny. Τένις - σε κάποιο βαθμό από το παιχνίδι τύχης, γιατί αναμέτρηση είχε και πάλι χάσει. Αυτή τη στιγμή - Γάλλος Sebastien Grosjean. Κατά ειρωνικό τρόπο, για άλλη μια φορά κατάφεραν να αποκαταστήσουν τον Michael Davis Cup, όπου ο αθλητής αντικατασταθεί με επιτυχία ένα θρύλο της ρωσικής τένις Yevgeny Kafelnikov.

Μια επιτυχημένη για τον Νότιο ήταν επίσης η εποχή του 2003. Στη συνέχεια, ο Michael για πρώτη φορά κατατάσσεται μεταξύ των πενήντα καλύτερους παίκτες στον κόσμο, και στη συνέχεια συνέχισε να ανέβει στην κατάταξη. Από το 2003, τη χρονιά οι Ρώσοι έχουν συνδέσει ένα άλλο ενδιαφέρον γεγονός καριέρα - που για πρώτη φορά παραστάσεις σε επαγγελματικό επίπεδο, παίρνει μέρος σε όλες τις κύριες γύρους του Grand Slam και Masters Series. Ιδιαίτερα καλά ανεπτυγμένο για τις επιδόσεις του στα γήπεδα της Αυστραλίας, όπου κτύπησε ένας από τους ηγέτες του τένις - Τσεχίας Γίρι Νόβακ. Στο τουρνουά, κάτω από το καθεστώς του Νότου, και τα τρία έφτασε στα ημιτελικά πριν από τους Ολυμπιακούς Αγώνες που θα επιτρέψει στους παίκτες να ανέβει στο top 20 ATP. 2005 σηματοδότησε την πρώτη νίκη για τον Νότιο σε δίκλινα - μαζί με ένα Λευκορωσίας Maxim Mirny έγινε ένας θρίαμβος του Κυπέλλου του Κρεμλίνου.

Στην αιχμή της

Επιτυχημένη περίοδος για την καριέρα του Mikhail Youzhny ήταν την περίοδο 2006-2007. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου κατάφερε να φτάσει στους προημιτελικούς του τουρνουά στο US Open, νικώντας με τη δεύτερη σειρά κατάταξης Rafael Nadal. Ιδιαίτερα καλό για τους Ρώσους πήρε επιχειρηματική μορφή στο διπλό. Παράλληλα με την Τσεχική Λέοντες Friedl Νότιας στα δικαστήρια των ΗΠΑ ξεπέρασε το φαβορί του τουρνουά - αδελφούς Bryan, και στη συνέχεια έδωσε τη θέση της σε μια μελλοντική ζευγάρι-νικητή. Grand Slam κερδίζει Μιχαήλ απίστευτη εννέα νίκες και Masters Series φτάσει προημιτελικούς στο Παρίσι.

Η σεζόν του 2008 που πραγματοποιήθηκε στο ίδιο επίπεδο. Ρωσίδα αθλήτρια κέρδισε αρκετές σημαντικές νίκες σε μικρότερα πρωταθλήματα. Στο διπλό ο ανταγωνισμός και πάλι εγώ ακολούθησα την πρόοδο. Κατά τη διάρκεια του Australian Open έχει κερδίσει Νταβιντένκο ζευγάρι - Nadal, και την Mikhail Youzhny στο τέλος της σεζόν κατέλαβε την υψηλότερη θέση για τον εαυτό του στην όγδοη θέση στην παγκόσμια κατάταξη των ανδρών.

Νέες εγγραφές

Η επιτυχής για τη ρωσική τενίστας ήταν επίσης το 2010. Στο τουρνουά Grand Slam, κατάφερε να κερδίσει δώδεκα νίκες, και για τα αμερικανικά δικαστήρια US Open για δεύτερη φορά στην καριέρα του έφτασε στον ημιτελικό αγώνα. Το highlight της σεζόν για τη Νότια ήταν η νίκη επί της δεύτερης κατάταξη Νόβακ Τζόκοβιτς στο τουρνουά στο Ρότερνταμ. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα, ο Michael ανέκτησε τη θέση του στην κορυφή 30 τενίστες του πλανήτη.

Η ύφεση και το τέλος μιας καριέρας

Στην ηλικία των τριάντα Ρωσίδα αθλήτρια έχει κάνει, φαινόταν αδύνατο, κερδίζοντας μια σειρά από σημαντικές νίκες και την αποκατάσταση θέση του στην πρώτη δεκάδα κατάταξης. Ωστόσο, η επιτυχία αυτή ήταν τοπική και, δυστυχώς, η τελευταία. Κέρδισε κατά Ισπανό David Ferrer στον τελικό της Βαλένθια, Mikhail Youzhny απότομα επιβραδυνθεί. Την παραμονή του καθενός από τα επόμενα τουρνουά με τη συμμετοχή του αναγκάστηκε να παραδεχθεί την απόλυτη απροθυμία να παίξουν τένις σε υψηλό επίπεδο. Οι βραχυπρόθεσμες τοπικές επιτυχίες ακολουθήθηκαν από ολοένα και παρατεταμένη σειρά από ήττες. Και το 2015 οι Ρώσοι δεν έχουν συμπεριληφθεί ακόμη στο top 100 παγκόσμιας κατάταξης. Μετά το τέλος της σεζόν ο Michael αποφάσισε να τερματίσει την καριέρα.

Η ομάδα της Ρωσίας

Μ ντεμπούτο για την εθνική ομάδα της Νότιας έλαβε χώρα στην ηλικία των 17 ετών. Κατά την επόμενη σεζόν 15 τενίστας δεν έχασε ένα μόνο τουρνουά με τη συμμετοχή των Ρώσων. Όλα για την εθνική ομάδα, Μιχαήλ πέρασε 38 αγώνες (συμπεριλαμβανομένων δίκλινα), σημειώνοντας 21 νίκες.