Ποδοσφαιριστής Maxim Grigoriev: βιογραφία και το ποδόσφαιρο καριέρα

Maxim Grigoriev - Ρωσική ποδοσφαιριστής, ο οποίος παίζει τη θέση του εξτρέμ (και μερικές φορές σαν φτερό εμπρός) στο «Όρενμπουργκ» και της ρωσικής εθνικής ομάδας. Καθ 'όλη την καριέρα του, κατάφερε να παίξει για «Σπάρτακος», «ατμομηχανή» και «ανάπτυξη». Από τις αθλητικές του επιτυχίες είναι το αργυρό μετάλλιο στο ρωσικό πρωτάθλημα το 2009 (ως μέρος της Μόσχας «Spartak») και το χάλκινο το 2014.

Maxim Σ Grigoriev: βιογραφία και το ποδόσφαιρο καριέρα

Γεννημένος 6 του Ιουλίου 1990 σε Lipetsk, ΕΣΣΔ (Ρωσία). Από την ηλικία των έξι ετών ξεκίνησε να παίζει ποδόσφαιρο. Επαγγελματική σταδιοδρομία ξεκίνησε στην ομάδα νέων Lipetsk «Metallurg», και μετά από ένα χρόνο συνεχίστηκε το «Σπάρτακος».

Από το Νοέμβριο του 2008, άρχισε τις εμφανίσεις του στη βάση της «ερυθρόλευκη». Ο αγώνας ντεμπούτο ήταν εναντίον «Ντιναμό Ζάγκρεμπ» (1-0 υπέρ των «Σπάρτακος») στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου UEFA, όπου Maxim Grigoriev ήρθε από τον πάγκο στο 78ο λεπτό αντί του Αλεξάνδρου Pavlenko.

Τον Μάρτιο του 2009, έκανε το ντεμπούτο του στο ρωσικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, αντικαταστάθηκε στο 68ο λεπτό, Νικήτα Bazhenov σε έναν αγώνα ενάντια Κρασνοντάρ «Κουμπάν» (νίκη των «Σπάρτακος» 0-1).

Μετάβαση στην ενοικίαση ΜΙΤΟΣ και «ανάπτυξης»

Τον Σεπτέμβριο του 2011, μετακόμισε στο Μίτος Novocherkassk, όπου μετά από μερικές εβδομάδες, αμέσως δανεικός στην ομάδα «Ροστόφ» για τη βελτίωση της πρακτικής αγώνα και κατατακτήριες.

Την παραμονή του αγώνα, «Lokomotiv-Ροστόφ», η οποία επρόκειτο να πραγματοποιηθεί στις 2, Απριλίου ποδόσφαιρο Maxim Grigoriev έχει Ροστόφ Λέσχη παίκτες προστεθεί στο ρόστερ την τελευταία στιγμή (αυτό το περιστατικό ήταν η απήχηση στην ποδοσφαιρική κοινότητα, όπως οι κανονισμοί μεταξύ του συλλόγου και του συλλόγου ιδιοκτήτη-ενοικιαστή έσπασε). Στο ίδιο παιχνίδι έκανε το ντεμπούτο του για το «κίτρινο-μπλε». Μέσος Timothy Kalachev αντικατασταθεί 75 λεπτά μέσα στο παιχνίδι. Από τα πρώτα λεπτά της εμφάνισής του στο πεδίο Maxim άρχισε αμέσως να επιτεθεί στο λάθος πόρτα. αλλαγή προπονητή είχε προβλεφθεί καλά - Grigoriev έχει επιταχύνει το ρυθμό των Rostovites παιχνίδι και δημιούργησαν αρκετές επικίνδυνες στιγμές για ένα καθαρό γκολ. Ήδη για 83 λεπτά Maxim σημείωσε γκολ, το οποίο ήταν το ντεμπούτο του (που ψηφίστηκε ως ο καλύτερος παίκτης του αγώνα). Maxim Grigoriev έσωσε την ομάδα του από την ήττα, τελειώνοντας τον αγώνα με ισοπαλία 1-1.

Εξελίξεις στο κεφάλαιο "Ατμομηχανή"

Λόγω της πρωτοφανής και μερικές φορές ηρωική παιχνίδι του νεαρού φήμες μέσος. Τον Ιανουάριο του 2012, η ​​Μόσχα club «Λοκομοτίβ» Ένα λεωφορείο έκανε μια πρόταση για Grigorieva. Το ποσό της σύμβασης δεν αναφέρεται, αλλά ήταν γνωστό ότι Maxim έχει υπογράψει συμβόλαιο για 5 χρόνια. Στόχος Ντεμπούτο για την «σιδηρόδρομος» πραγματοποιήθηκε στις 22 Σεπτεμβρίου στην πύλη «Τέρεκ Γκρόζνι» (συνολικό σκορ 3-0). Για την «ατμομηχανή» Maxim Grigoriev που πραγματοποιήθηκε 38 επίσημους αγώνες και σημείωσε 2 γκολ.

Επιστροφή στο "ανάπτυξη"

Τον Αύγουστο του 2014 έγινε και πάλι δανεικός στον ποδοσφαιρικό σύλλογο «Ροστόφ», όπου ο ποδοσφαιριστής πέρασε όλη τη σεζόν 2014/2015 χρόνια., Έπαιξε 22 αγώνες και σκόραρε 5 γκολ. Επιδεικνύοντας ένα παιχνίδι ποιότητας, η ηγεσία του «εγώ» έχει αποφασίσει να αγοράσει πίσω τον παίκτη στο «ατμομηχανή». Κατά την έναρξη της σεζόν 2015/2016 gg. Grigoryev έχει ήδη ενεργήσει ως μέσος, «Ροστόφ», ως πλήρες παίκτη. Αφού πέρασε 6 επίσημους αγώνες, ποδοσφαιριστής έλαβε ένα σοβαρό τραυματισμό εξαιτίας της οποίας ήταν έξω για το υπόλοιπο της σεζόν. Έχοντας χάσει την προηγούμενη μορφή και την πρακτική του παιχνιδιού, Grigoryev έχασε τη θέση του στη βάση. Λόγω της τρέχουσας κατάστασης, «Α» η διοίκηση έχει αποφασίσει να δώσει την ποδοσφαιρική ομάδα για ενοικίαση «Orenburg».

Maxim Grigoriev "Orenburg"

Από το 2017 το ποδόσφαιρο έχει αρχίσει να ενεργεί στο «Όρενμπουργκ». Γρήγορη προσαρμογή στη νέα ομάδα, Grigoryev πήρε μια θέση στη βάση. Συχνά ενήργησε ως συνοδευτικά συμπαίκτη του. Λόγω του γεγονότος ότι ο μέσος δεν έχει αναρρώσει από τον τραυματισμό του πλήρως, έπαιξε μόλις 10 επίσημους αγώνες που έδωσε 4 ασίστ.

Εκτέλεση της εθνικής ομάδας

Το 2012, το ποδόσφαιρο Maxim Grigoriev είχε κληθεί στην εθνική ομάδα, όπου έκανε το ντεμπούτο του στις 14 Νοεμβρίου σε ένα φιλικό εναντίον των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής (το συνολικό σκορ 2: 2), που αντικατέστησε τον τραυματία Fedor Smolova στο 11ο λεπτό. Επόμενο παιχνίδι έγινε 25 Μάρτη 2013 εναντίον της Βραζιλίας (φιλικός αγώνας). Maxim Grigoriev είχε μια πλήρη αγώνα για την ρωσική ομάδα, ακόμη και δημιούργησε μερικές επικίνδυνες στιγμές. Ο αγώνας έληξε με ισοπαλία με σκορ 1: 1. Τον Νοέμβριο του ίδιου έτους ήρθε από τον πάγκο ενάντια στην εθνική ομάδα της Νότιας Κορέας (Ρωσία κέρδισε 2: 1). Τελευταία του αγώνα για την εθνική ομάδα στις 9 του Οκτώβρη, 2014 εναντίον της Σουηδίας (1: 1).