Έλενα Vesnina: ταλαντούχα η Ρωσίδα τενίστρια

Πολύ συχνά συγκεντρώνονται παίκτης του τένις ποτέ για να παίξει στα μονά ή διπλά. Οικουμενική Έλενα Vesnina για τα τελευταία δέκα χρόνια, συνδυάζει με επιτυχία τα δύο. Λόγω του Grand Slam τρόπαια της στο ζευγάρι κέρδισε το τουρνουά WTA χωρίς τη βοήθεια των εταίρων. Και το 2016, μαζί με την Εκατερίνα Μακάροβα ήταν σε θέση να κερδίσει στον τελικό των Αγώνων στο Ρίο κατά τη θρυλική Μαρτίνα Χίνγκις και Sabina Lisnitski και να γίνει Ολυμπιονίκης.

Το στυλ παιχνιδιού

Έλενα Vesnina εκτελεί με συνέπεια σε διάφορα τουρνουά, δεν δίνουν προσοχή στο είδος του site, αλλά ακόμα παιχνιδιάρικο τρόπο την πιο γρήγορη τερέν. Έχει ένα μεγάλο πρώτο σερβίς, δρα επιθετικά στη ρεσεψιόν, αναγκάζοντας τους αντιπάλους να διακινδυνεύσει.

Η Έλενα αρέσει να ορίσει αμέσως τους πλεονέκτημα στο γήπεδο. Ισχυρό χτυπήματα προσπαθεί να οδηγήσει τους αντιπάλους από άκρη σε άκρη μαξιλάρι. Επιθετικές στρατιωτικές ενέργειες που διανθίζονται με συχνές εξόδους με το δίκτυο, το οποίο μπερδεύει περισσότερο τους αντιπάλους.

Πρόωρη σταδιοδρομία

Στη δυτική Ουκρανίας Lviv Vesnina Έλενα γεννήθηκε το 1986. Τένις άρχισε τις ζωές των κοριτσιών από την ηλικία των έξι ετών όταν η οικογένειά της μετακόμισε στο Σότσι. Εργάστηκε στην ομάδα Γιούρι Yudkina, ο οποίος ξεκίνησε και η Μαρία Σαράποβα, στη συνέχεια πήγε στις ΗΠΑ. Τζούνιορ καριέρα Έλενα περιλαμβάνονται όχι πάρα πολλά σημαντικά παιχνίδια. μπορούν να αναγνωριστούν μόνο τα προημιτελικά του μικρού Grand Slam, όπου έχασε με βουλγαρικές Σεσίλ Karantachevoy. Επιπλέον, μπορείτε να θυμηθείτε να παίξουν για την εθνική ομάδα στο Fed Cup, όπου μαζί με άλλα κορίτσια Έλενα Vesnina φτάσει στον τελικό.

Από το 2002, ο αθλητής αρχίζει να ανταγωνιστεί και ενήλικες τουρνουά. Μετά από να αποτύχει τέσσερις φορές το χρόνο για να φτάσει στον τελικό του ITF τουρνουά, κατάφερε να πάρει τον αριθμό τριακόσια από τους ισχυρότερους παίκτες του τένις σε WTA κατάταξης. Άρχισε επίσης καλά στο διπλό. Μέχρι το 2004 Vesnina κατάφερε να κερδίσει έξι πρωταθλήματα ITF.

Καθολικός μαχητή

Η περίοδος 2006-2007 είναι μια μετάβαση σε ένα πιο ποιοτικό επίπεδο. Είναι η πρώτη φορά στην καριέρα του έρχεται στην κεντρική σκηνή του τουρνουά στο Wimbledon. Αθλητής ήταν σε θέση να περάσει στον τέταρτο γύρο, όπου έχασε ένα συμπατριώτη Νάντια Πέτροβα. Έτσι Έλενα Vesnina σπάει στο top εκατό κατάταξη της WTA ξεχωρίζει τους τίτλους.

Η μεγαλύτερη τένις επιτυχία ζήτησε ακόμα στο διπλό. Με τα χρόνια, η Έλενα Vesnina έχει συνεργαστεί με πολλούς αθλητές. Μεταξύ των συνεργατών του είναι Σάνια Μίρζα, Βικτόρια Αζαρένκα Ekaterina Makarova και άλλα. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου πήρε δύο τίτλους Grand Slam.

Η πρώτη νίκη ήρθε στο Γαλλικό Όπεν το 2013, ακολούθησε ένα χρόνο αργότερα από μια παρόμοια επιτυχία στο τουρνουά στις Ηνωμένες Πολιτείες. Επιπλέον, δεκαπέντε φορές Έλενα μαζί με το συνεργάτη του, κέρδισε το WTA τουρνουά.

Vesnina τακτικά συντάσσεται με τα παιχνίδια της ρωσικής ομάδας, η οποία χρησιμοποιείται ταλέντο παίζει στο διπλό. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου είναι δύο φορές με την ομάδα κέρδισε στο τελικό των γυναικών του κύριου τουρνουά μεταξύ των ομάδων.

Μετά από μια σειρά αποτυχημένων εποχές, όταν ο αθλητής ακόμα και πέταξε έξω από τις κορυφαίες εκατό κατάταξης, Elena Vesnina και κέρδισε μια δεύτερη άνεμος. Το 2016, η πρώτη φορά που έφτασε στα ημιτελικά του Wimbledon σε singles, όπου έχασε Serena Williams μόνο ανίκητος. Επιπλέον, σε συνδυασμό με Makarova κέρδισε στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο διπλό, όπου στον τελικό ηττήθηκε Μαρτίνα Χίνγκις και το ζεύγος Sabina Lisnitski.